"Niech Twoje pożywienie będzie dla Ciebie lekarstwem, a Twoje lekarstwo pożywieniem."

Hipokrates

Hipnoza i Hipnoterapia

Czym jest Hipnoza?

Hipnoza jest starożytna metoda uzyskiwania dostępu do głębszych poziomów własnej podświadomości, która jest tak wiekowa jak ludzkość. Była ona znana już w czasach starożytnych. Sumerowie w IV wieku przed Chrystusem znali już tą starożytną metodę i potrafili ją stosować. Już w starożytnym Egipcie, podobnie jak w starożytnej Grecji, istniały tzw. świątynie snu. W najstarszych pismach sanskryckich Indii można również doszukać się wzmianki nt. hipnozy.

Hipnoza jest naturalna

Hipnoza jest zmienionym stanem świadomości, który często określa się jako podobny do snu, choć tak naprawdę snem nie jest. Wszyscy wchodzimy w hipnozę przynajmniej dwa razy dziennie - kiedy zasypiamy i kiedy się budzimy. Stanów transowych doświadcza każdy człowiek nieświadomie każdego dnia kiedy "marzy na jawie", ogląda telewizję, czyta książkę, słucha muzyki, jedzie samochodem, lub świadomie kiedy wchodzi w stan relaksacji.

W stanie transu jesteśmy bardziej skoncentrowani na określonym doświadczeniu, bardziej sugestywni. Dlatego hipnoza jest tak potężnym narzędziem, który może służyć naszemu wzrostowi, rozwojowi, oraz uwolnieniu się od tego co nie pozwala nam na wydobycie w pełni naszego potencjału.

Osoba będąca w stanie hipnozy dokładnie wie, co się z nią dzieje i gdzie się znajduje. W trakcie całego procesu taka osoba jest w pełni świadoma tego, co się dzieje i to ona kontroluje cały proces. Nawet w głębokim stanie nieświadomej receptywności i podatności podczas głębokiego relaksu, nieświadomy umysł zaakceptuje tylko sugestie, które są korzystne, i nigdy nie zaakceptuje żadnych szkodliwych sugestii. Siła naszej własnej świadomości jest tak silna, że najsilniejszy trans nie może przejść wbrew naszej woli.

Hipnoterapia zakłada, że każdy symptom ma swoją przyczynę, bo nic nie dzieje się bez powodu. Zadaniem hipnoterapeuty jest towarzyszenie Klientowi w jego podroży w pracy w podświadomości. W hipnoterapii często stosuje się regresingu przez, co wykorzystuje się naturalny dostęp do pamięci permanentnej, aby dotrzeć do źródła problemu. Odkrycie źródła problemu często powoduje jego rozwiązanie. Poprzez hipnoterapię możemy uwolnić się od określonych schematów działania, emocji z przeszłości, które nam nie służą i generują w naszym życiu ograniczenia. Często następuje zmiana sposobu w jaki postrzegamy trudności życiowe, ludzi, otaczający nas świat.

Sesje hipnozy odbywają się w stanie pełnej relaksacji, a już sam ten stan może pomóc złagodzić stres, niepokój i depresję, a co za tym idzie prowadzić do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Hipnoza może być pomocna w szerokim spektrum ludzkich problemów takich jak: problemy emocjonalne, lęki, bóle, nerwice, fobie, depresja, problemy z natrętnymi myślami, problemy ze snem. Skutecznie działa w podnoszeniu kreatywności, wyobraźni i motywacji, odpręża, podnosi koncentrację, polepsza samopoczucie, zwiększa pewność siebie. Stosowana jest również w zaburzeniach odżywianie lub wspomaganiu odchudzania, pomaga uwolnić się od nałogów.

Czym jest Hipnobirthing

Hypnobirthing jest to, nie tylko nauka technik głębokiej relaksacji, oddychania i wizualizacji dla kobiet w ciąży i podczas porodu, ale również kompleksowy programem edukacji przedporodowej. Odpowiada on na potrzeby każdej mamy, która pragnie, aby jej poród stał się pięknym, pełnym spokoju wydarzeniem. Dziecko w brzuchu mamy odczuwa wszystkie jej uczucia i emocje, dlatego spokojna i zrelaksowana mama w czasie ciąży i porodu, to również spokojne i zrelaksowane dziecko.

Program skierowany jest dla par, co sprawi że obecny przy porodzie partner będzie prawdziwym wsparciem i w efektywny sposób będzie potrafił wspierać partnerkę. Hypnobirthing nie jest programem „przeciwbólowym”, ale działa zgodnie z założeniem, że ból nie musi być nieodzownym elementem porodu.

W Hypnobirthing niczego się nie musisz uczyć. Będziesz doświadczać odprogramowania z narosłych przekonań, przywracać doskonały system, który w sobie masz i każdego dnia uwalniać się od leków i osiągać większe zaufanie do własnego ciała. To wszystko ma na celu, abyś w dniu porodu po prostu pozwoliła swojemu ciału zrobić to, do czego zostało stworzone i co, jest dla niego w pełni naturalne.

 

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych