"Niech Twoje pożywienie będzie dla Ciebie lekarstwem, a Twoje lekarstwo pożywieniem."

Hipokrates

Dietetyka

Na stan naszego zdrowia i samopoczucia wpływa szereg czynników z których nie na wszystkie mamy wpływ. Odżywianie dostosowane do potrzeb naszego organizmu jest jednym z tych elementów układanki jaką jest nasze zdrowie o którym decydujemy sami.

Zmiana nawyków żywieniowych wymaga chęci do zmiany, wytrwałości i konsekwencji w działaniu, które w przyszłości mogą procentować w postaci polepszenia stanu zdrowia, wzrostu odporności, witalności, lepszej pamięci i koncentracji, pięknej skóry, paznokci i włosów, oraz zgrabnej sylwetki jako skutku ubocznego.:)

Pamiętaj, że zmiana nawyków żywieniowych nie polega na przestrzegania restrykcyjnych diet, ale na nauce rozpoznawania pożywienia, które służy naszemu zdrowiu, a które nie.

Szczegółowo rozpisane diety zalecane są w przypadku wystąpienia chorób, uporczywych dolegliwości,alergii, nietolerancji pokarmowych lub, gdy w początkowej fazie redukcji masy ciała potrzebujesz konkretnie ustalonego menu.

OFERUJEMY

  • konsultacje dietetyczne
  • konsultacje dietetyczne on-line
  • naukę zmiany nawyków żywieniowych
  • dietoterapię
  • spersonalizowane jadłospisy
  • skuteczną redukcje masy ciała bez efektu jojo
  • wsparcie i motywację

PIERWSZA WIZYTA

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad żywieniowy (porozmawiamy o twoim zdrowiu, trybie życia i nawykach żywieniowych).

Przeprowadzone zostaną pomiary antropometryczne obwodów ciała, oraz wzrostu za pomocą specjalistycznego ultradźwiękowego wzrostomierza.

Dokonana zostanie również analiza składu i masy ciała za pomocą specjalistycznego analizatora Accuniq BC 300 działającym na zasadzie impedancji bioelektrycznej.

Impedancja bioelektryczna, nazywana także rzadziej bioimpedancją elektryczną (BIA, bioelectrical impedance analysis), jest coraz szerzej stosowaną nieinwazyjną metodą pomiaru składu ciała. Jest stosowana w różnych instytucjach zajmujących się badaniem składu ciała, począwszy od klinik i gabinetów lekarskich, a skończywszy na klubach fitness.

Można ją stosować u osób obu płci, w każdym wieku, praktycznie niezależnie od stanu zdrowia. Wyniki otrzymane za pomocą analizy impedancji bioelektrycznej są łatwe do uzyskania, wysoce powtarzalne.

Badanie BIA polega na zmierzeniu impedancji (czyli rodzaju oporu elektrycznego złożonego z rezystancji i reaktancji) tkanek, przez które jest przepuszczany prąd elektryczny o niskim natężeniu (< 1mA). Zjawisko rezystancji wiąże się z oporem właściwym poszczególnych tkanek, podczas gdy reaktancja wynika głównie z pojemności elektrycznej błon komórkowych, które ze względu na swoją budowę działają jak kondensatory.

Analiza składu ciała pozwala na określenie zawartości poszczególnych komponentów w ciele, takich jak m.in. tkanka tłuszczowa, beztłuszczowa, mięśniowa, woda, kości. Bioimpedancja elektryczna stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób badania składu ciała u osób zdrowych, jak również cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość i inne choroby. Polega na pomiarze całkowitego wypadkowego oporu elektrycznego ciała, przy użyciu prądu o danej częstotliwości i natężeniu za pomocą zestawu elektrod powierzchniowych połączonych z analizatorem komputerowym.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeciwwskazanie do badania

  • ciąża

  • osoby z rozrusznikiem serca i metalowymi implantami

Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań laboratoryjnych (tj. do 3 miesięcy) zabierz je ze sobą na wizytę.

Na tym etapie ustalamy cel i ewentualny przebieg dietoterapii. Indywidualny plan żywieniowy jest sporządzany w terminie do 10 dni roboczych od dnia pierwszej konsultacji.

 

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych